sobota, 30 czerwca 2012

WALDEMAR KAZIECZKO - ZDOLNY KOLEGA / WALDEMAR KAZIECZKO - TALENTED FRIEND

Dziś chciałam Wam pokazać kilka prac mojego zdolnego kolegi - Waldemara Kazieczko. Zważając na to, że jego przygoda z ceramiką trwa od niedawna, tym bardziej zasługuje on na uznanie i pokazanie szerszej publiczności. Myślę, że ma potencjał, w związku z czym bardzo zachęcam go tutaj na łamach bloga do rozwijania swojej pasji :).

Prace Waldka są oryginalne, bardzo precyzyjne i świetnie przemyślane kompozycyjnie i konstrukcyjnie. Ponadto pokazują, że ceramika to nie tylko patery, kubki, talerze itp. Każda z jego prac poniżej to taki mały świat, który budzi ciekawość, chce się podejrzeć, zajrzeć w małe okienko co też tam się dzieje. Poruszają wyobraźnię. Mam wrażenie, że w pracach zamknięte jest życie.
Zobaczcie sami.

1. Bardzo dobrze poszkliwiona praca. Podoba mi się. Bajkowo.
  
 2. Dobrze dobrane angoby i brak szkliwienia podkreślają surowość terenu i ziemię spaloną słońcem. Świetne wyczucie i oddanie charakteru miejsca oraz świetnie wykonane palmy.

3. Na uwagę zasługują precyzyjnie wykonane drzewa. Cudnie.
Przestrzeń zamknięta w misie podkreśla świat  skupiony jakby w dolinie.
Prace Waldemara Kazieczko można zobaczyć m.in. podczas wernisaży kursantów Gdańskiej Szkoły Artystycznej w galerii Delikatesy Sztuki w Gdańsku.

5 komentarzy:

 1. ale bomba.Wszystko mi się bardzo podoba!!! piękne prace.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję w imieniu kolegi i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem udane prace :). Ostatnio też zrobiłem zrobiłem cermikę inspirowana architekturą ale w bardziej eklektycznej formie : http://kuklamateusz.blogspot.com/2013/01/akumulacja-wiedzy-2012-ceramika-wys.html#comment-form

  Zapraszam do komentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki bardzo za odwiedzenie bloga i pozostawienie komentarza. Kolega na pewno bardzo się ucieszy z ciepłego komentarza.
   Tymczasem podejrzałam co dzieje się na Twoim blogu i jestem pod wrażeniem wysiłku jaki wkładacie w stworzenie rzeźb wielkogabarytowych. Fantastyczna sprawa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ciężka praca (fizyczna i nie tylko) się z tym wiąże.
   Będę do Ciebie zaglądać i oczekiwać na kolejne projekty.
   Pozdrawiam.

   Usuń