poniedziałek, 6 lutego 2012

CARMENOWY IMBRYK

Ten imbryk to jedna z pierwszych moich prac. Niestety nie wiem dlaczego nie wpadłam na genialny i jakże oczywisty pomysł, aby zrobić dziurkę tak jak powinno to być w imbryczku, żeby swobodnie przepływała woda przez "dziubek":). Teraz ubolewam nad tym, ale myślę, że wówczas ważniejsze były dla mnie względy estetyczne niż praktyczne. Człowiek uczy się na błędach...
Imbryk lepiony był ręcznie, szkliwony szkliwem o nazwie carmen, które ma takie czarne nakrapiane efekty specjalne.


7 komentarzy:

 1. Piękny kształt imbryczka. Twoje rzeczy są zawsze tak dopracowane. Podziwiam! A to szkliwo bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Plastusiu. Ja niestety zawsze uważam, że mogłyby być bardziej dopracowane....:) ale to chyba taka moja okropna cecha, że zawsze widzę, że można by było coś poprawić w moich ceramikach. Ciekawe, czy kiedyś ulepię coś z czego będę bezgranicznie zadowolona....

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazwyczaj tak bywa, że jak się ogląda efekt końcowy to wtedy widzi się ile jeszcze można było poprawić... Też tak mam :) Czajniczek ma świetny kształt i to szkliwo pięknie na nim wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 4. EWELINKO TWOJE PRACE ZAWSZE POWALAJA NA KOLANA PIEKNE

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet jeśli na herbatę się nie nadaje, to zawsze może zamieszkać w nim jakiś dżinn ;) Piękny imbryk, ten kształt i kolor...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za komentarze :***

  Ceramiczny Kamień: Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyna w tym czasami okropnym dążeniu do perfekcjonizmu w ceramice :).

  Danka: Dziękuję za ciepłe słowa! Za to Tobie "zazdroszczę" twórczej płodności i tego, że spod Twoich rąk zdąży wyjść 10 pięknych prac zanim ja zrobię jedną:).

  Małgosiu: O tym nie pomyślałam, ale to dobry pomysł z tym dżinnem:) podoba mi się bardzo, oby jeszcze spełniał życzenia.

  Pozdrawiam Was wszystkie!

  OdpowiedzUsuń
 7. hehe, no tak to jest gdy pierwszy raz się do czegoś zabiera człowiek, jest tak przejęty że zapomina o podstawowych sprawach, no szkoda że nie jest w pełni imbrykiem, bo zapewne herbata byłaby jeszcze smaczniejsza :) bardzo ładny-oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń