niedziela, 26 sierpnia 2012

DEKORY/KAFLE CERAMICZNE / CERAMIC TILES5 komentarzy:

 1. piękne! jak to robisz, że są takie równe po wypaleniu? pozdrawiam mocno, ewelina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za te ciepłe słowa!
   Sam kafel wycinam od szablonu, bo jak kupiłam wycinarkę do kafli to jakoś nie zdobyła mojego serca, a poza tym była krzywa i ciężko "chodziła". Zareklamowałam i oddałam i tak pozostałam przy ręcznej robocie.
   Nie wiem czy chodzi Ci o równy kształt czy o to, że się nie wypaczyły? Idealne jak z produkcji masowej nie są, bo to w końcu ręczna robota, a nie spod maszyny:). W każdym razie bardzo długo suszę kafle, stopniowo, dociskam płytą z obciążeniem, żeby się nie powyginały, a potem układam jeden na drugim, aby jeszcze je obciążyć. Myślę, że suszenie ma tu bardzo duże znaczenie. Jakoś po pierwszym wypale na biskwit nic tragicznego się nie wydarzyło. Zobaczymy czy zniosą wyższą temperaturę podczas wypału szkliwa. Trzymam za nie kciuki. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. dziękuję serdecznie za odpowiedź. chodziło mi o paczenie właśnie. ale już rozumiem, że kluczowe jest tu wolne suszenie z obciążeniem. a podziwiam też ich równy kształt. generalnie - robią wrażenie! i pięknie je zdobisz. to będzie piękna ściana albo blat! serdeczności ślę! i również trzymam za nie kciuki :). e.

   Usuń
 2. Cudne! Czekam z niecierpliwością na efekt po szkliwieniu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i pozostawienie komentarza:) Właśnie jestem w trakcie szkliwienia, więc mam nadzieję, że za jakiś czas będzie można zobaczyć efekty na blogu.
   Pozdrawiam i zachęcam do zaglądania na bloga! :)

   Usuń