sobota, 17 grudnia 2011

PAUL SCHNEIDER WORKS

W internecie znalazłam amerykańskiego ceramika, który działa w Dallas w Teksasie. Jakiś czas przebywał w Hiszpanii studiując tam na La Universidad de Complutense w Madrycie. Podobają mi się jego prace. W świetny sposób łączy ceramikę ze szkłem. Drobne kawałki szkła inkrustuje w powierzchnię gliny, a te z kolei w procesie wypalania stapiają się, rozpływają i dają ciekawe efekty. Po takim połączeniu jego wazony nie są zwyczajne. 
Wykorzystuje w swoich pracach przede wszystkim wypał raku. Mam wrażenie, że te wazony, które mają na powierzchni jakby siatkę z nałożonego szkliwa, właśnie powstały w wyniku nałożenia takiej siatki, albo szablonu, albo może jakiegoś wosku.... A może ktoś ma inny pomysł? W każdym razie wygląda mi na to, że powierzchnię wazonu pokryto szkliwem, ale tylko w tych odkrytych przestrzeniach. Tam gdzie była siatka jest ciemny, osmolony lub jak kto woli uwędzony biskwit. To zasługa wypału raku. 
A jeśli chcecie przeczytać o moim pierwszym wypale raku to zapraszam tutaj.
 A oto on :)
http://paulschneiderceramics.com/aboutus.html

Zdjęcia jego prac:


http://paulschneiderceramics.com/category.asp
http://www.facebook.com/paulschneiderceramics?sk=photos

Link do jego strony internentowej: http://www.paulschneiderceramics.com/
A tu do profilu na facebooku: http://www.facebook.com/paulschneiderceramics

Warto sobie przejrzeć zdjęcia! Polecam!

6 komentarzy:

 1. Bardzo interesujące prace-mnie oczywiście najbardziej podoba się ten wazon z pomarańczowym pasem-cudo:)))Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie się szczególnie podobają te wazony z kawałkami kolorowych szkiełek na tle białego szkliwa ze spękaniami:). To białe szkliwo wygląda tak jakby ktoś parę razy maznął pędzlem białą farbą. Myślę, że jest to białe szkliwo do raku,bo pozostała część wazonu jest osmolona, tak jakby uwędzona przy wypale raku. Bardzo podoba mi się końcowy efekt.
  Diano dziękuję za komentarz i również pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe zdjęcia. Zawsze warto podglądać
  profesjonalistów. Ja stawiam dopiero pierwsze kroki i z pewnością będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma-szkarada przepraszam, ze odpisuję akurat na ten komentarz dopiero po tak długim czasie,ale zaglądając na Twojego bloga to myślę, że już pierwsze kroki w ceramice masz już daaaawno za sobą:). Gratuluję!

   Usuń
 4. Myślę, że to może być szkliwienie natryskowe przez jakiś szablon, albo nawet siatkę przyklejoną na czerep.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Argillae fajnie, że pozostawiłaś swoje uwagi, lubię jak inni dzielą się swoimi spostrzeżeniami czy pomysłami w komentarzach. Dziękuję.

   Usuń